Adaptační kurzy 2024

V minulých týdnech se uskutečnily pro žáky všech prvních ročníků adaptační kurzy.

Adaptační kurz třídy 1.A osmiletého gymnázia v prvním zářijovém týdnu proběhl zalitý sluncem. Chata Na Zátiší v Karlově pod Pradědem poskytla klidné zázemí s výbornou kuchyní a přilehlá louka a lesy se na dva dny staly centrem všech aktivit, které měly za cíl vzájemné poznávání se nových spolužáků, umění spolupráce, respektu a tolerance. Stavěly se papírové věže, děti se proměnily v pohyblivou amébu, prožily evoluci živočichů, běhaly uličkou důvěry, ale největší úspěch mezi nimi měla stejně stará dobrá stezka odvahy za svitu hvězd.

Ve dnech 12. a 13. září 2024 se na adaptační kurz vydaly třídy kvinta a 1MAS. Předpověď počasí byla neúprosná a meteorologové varovali před trvalými dešti. I přes tuto nepřízeň počasí jsme prožili v Penzionu Nad vodopády v Rešově dva dny v příjemném, a hlavně suchém prostředí. Za pěkného počasí bychom mohli využít hřiště, terasu a bazén. Žáci se při zábavných aktivitách měli možnost lépe poznat a zároveň se blíže seznámit se svými novými třídními učitelkami. Na programu byly seznamovací, kooperativní a zábavné hry. Večerní program byl zaměřen na primární prevenci rizikového chování a kariérové poradenství. Celý pobyt si žáci užili a nyní mohou začít svou novou etapu svého vzdělávání.

Foto: Ivana Hofírková, Andrea Továrková